Skąd się wzięły klunkry?

Z Poznania, do którego przyjeżdżają turyści chcący zabrać stąd ładną i użyteczną pamiątkę, nie tylko koziołki „made in China.”

Z kolebki Piastów, która zachwyca urodą Warty i Noteci, kusi smakami pyr z gzikiem i zaskakuje gwarą.

Z serc Wielkopolan, którzy chcą pokazać innym, ze lubią miejsce, w którym żyją.

Z wielkopolskich miejscowości, gdzie w firmach społecznych pracują ludzie z talentem w ręku i bagażem życia w kieszeni.

Z Pyrlandii, w której trzeba „porzundnie” robić, nawet rzeczy nie pierwszej potrzeby.

Z ojczyzny pracy organicznej, której tradycje zmiany świata kontynuują dzisiejsi społecznicy.

Klunkry wzięły się z wielkopolskich tradycji, rąk i serc.

Wiara od klunkrów!

Za klunkrami stoi mnóstwo ludzi – przedstawicieli instytucji działających w obszarze ekonomii społecznej, czyli tam gdzie zarabia się pieniądze po to, by je zainwestować w pomoc ludziom doświadczającym różnych trudności.

Są wśród nas przedsiębiorstwa i organizacje, które zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami (Zakład Aktywności Zawodowej w Pile), z zaburzeniami psychicznymi (Manufaktura Dobrych Usług Sp. z o.o.), autyzmem (Spółdzielnia Socjalna Furia), wychodzące z bezdomności (Centrum Integracji Społecznej- Darzybór), osoby z niepełnosprawnością (Warsztat Terapii Zajęciowej Krzemień i Taka Mydlarnia). 

Do grupy należą tez instytucje, które specjalizują się w tworzeniu i wspieraniu takich przedsiębiorstw tzw. Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej: Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka, Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych, Stowarzyszenie Etap oraz Wielkopolska Rada Koordynacyjna - Związek Organizacji Pozarządowych).

Łączy wszystko w jedną całość urząd - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.

Inicjatywa „Klunkry wielkopolskie. Społecznie odpowiedzialny design” rozwijana jest w ramach projektu pn. „Koordynacja rozwoju ekonomii społecznej w województwie wielkopolskim w latach 2019-2022” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Logotypy UE - Fundusze Europejskie Program Regionalny, Flaga RP, Herb Województwa Wielkopolskiego, Flaga UE Europejski Fundusz Społeczny
Logotyp Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej

© 2024 Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu